Asociácia Divadelná Nitra sa snaží prostredníctvom projektu AJ TOTO JE UMENIE poukazovať na zabudnuté a ignorované umelecké diela, sochy či objekty vo verejnom priestore v Nitre. Tieto diela označuje špeciálnou značkou, ktorej súčasťou je aj ich stručný popis. Projektom AJ TOTO JE UMENIE vyzdvihuje hodnotu, význam a jedinečnosť týchto diel aj ich autorov. Projekt upriamuje pozornosť na diela tak historické, ako aj súčasné a má prioritne vzdelávací charakter. Snaží sa poukazovať na zabudnuté umelecké diela a zvyšovať tak povedomie o ich hodnote pre komunitu.

Ostatný ročník vznikol v novej spolupráci s občianskym združením Nitrianske kultúrne dedičstvo. K doterajším 33 dielam pribudlo päť nových, a to opäť podľa aktuálnej témy festivalu. Podoby slobody priniesli možnosť upozorniť na pomníky vojen, oslobodenia, ale tiež pomníky o živote v časoch „slobody“ a „obrany“ svetového mieru.

Projekt iniciovala a realizuje Asociácia Divadelná Nitra v spolupráci s kulturológom Jurajom Novákom a výtvarným teoretikom Richardom E. Pročkom.

Prezrite si objekty, ktoré sme označili v doterajších rokoch trvania projektu. Môžete si stiahnuť aj mapu vyznačených miest, kde sú vybrané objekty či diela.

 

Na stiahnutie

Nitra – objav miesto, zaži príbeh