STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM NA FESTIVALE 

Na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra pracuje každoročne asi 60 dobrovoľníkov v rôznych oblastiach. Vytvoria na ňom vždy nezabudnuteľnú atmosféru plnú nadšenia, kreativity a výbornej priateľskej nálady. Medzi dobrovoľníkmi sa vytvárajú silné priateľstvá, ktoré vzbudzujú chuť stretávať sa a zažiť festival opäť. Dôkazom toho je skutočnosť, že mnohí dobrovoľníci pracujú na festivale už niekoľko rokov a radi sa sem vracajú.

Staň sa aj ty dobrovoľníkom na jednej z najväčších kultúrnych akcií na Slovensku a buď súčasťou organizačného tímu festivalu.

Zaži s nami výnimočné kultúrne podujatie s nezabudnuteľnou atmosférou a spoznaj ho aj z opačnej strany. Zisti, ako funguje zákulisie takéhoto podujatia a celková príprava festivalu. Zaručujeme ti nezabudnuteľné zážitky, zaujímavé stretnutia, nové skúsenosti, kontakty a priateľstvá. K tomu ti navyše, ako odmenu, doplníme vstupenky na vybrané predstavenia a samozrejme nezabudneme sa postarať o tvoje hladné brucho a pitný režim. Nezabudni, že je možné, že hodiny strávené v našom tíme budeš môcť započítať do absolventskej praxe v rámci svojho štúdia (potvrdenie ti radi na vyžiadanie vystavíme).

Realizovať sa môžeš v týchto oblastiach:

> akreditácia účastníkov a informačný bod festivalu

> starostlivosť o divadelný súbor

> pomoc pri sprievodnom programe

> starostlivosť o hostí

> vzdelávací a pracovný program

> tlačové stredisko

> materiálne a technické zabezpečenie

> osobný asistent/ka členov štábu

> výtvarné riešenia festivalu

Dobrovoľnícka práca sa začína už niekoľko dní pred festivalom a končí sa deň po ňom – tento rok je to od 18. septembra do 28. septembra 2023. Pomôcť nám môžeš počas všetkých týchto dní alebo si vyber dni, ktoré ti vyhovujú. Je to len na tebe. Každá pomocná ruka a každá hodina práce sa počíta! Ak máš chuť i čas, no ešte nemáš 18, nevadí. Stačí, keď spolu s rodičmi vyplníš Informovaný súhlas s dobrovoľníckou prácou, ktorý nájdeš TU.

Pozor, dôležitá informácia … okrem dobrovoľníckej práce v priebehu festivalu ti ponúkame možnosť pokračovať v nej aj počas roka a to v našom kultúrnom centre bod.K7. Zostaneme tak v kontakte a ty môžeš získavať skúsenosti a prax z oblasti kultúry a z realizácie kultúrnych podujatí celoročne. V prípade, že by si mal záujem o dlhodobú spoluprácu a ak ti to časové možnosti dovoľujú, vyplň prosím registračný formulár pre bod.K7, ktorý nájdeš TU.

Tešíme sa na teba, tvoju iniciatívu, kreativitu a nadšenie a veľmi si vážime tvoju ochotu pridať sa k nám!

Viac informácií v Manuáli dobrovoľníkov.

Prihlásiť sa môžeš TU.