Pesničkár Havrilla s kapelou

7. 6. 2024, piatok
20.00 – 21.00

Uránia, ul. Pri synagóge 3

vstup zdarma

Pesničkár Havrilla s kapelou

Muzikant a textár Dušan Havrilla sa ako folkový pesničkár s gitarou pohodlne zmestí do útulnej kaviarne. Po dvojročnom živote v Corku (Írsko) zarezonoval s debutovým albumom Citadela (2022). Najvernejšie o muzikálnosti jeho skupiny vypovedá EP tenzie (2023, Slnko Records), ktoré vzniklo v obsadení – bicie: Matej Borovský, gitara: Radoslav Lakoštík,  violončelo a basgitara: Roman Stražanec.

Dušan Havrilla je muzikant a textár. V súčasnosti ako folkový pesničkár sa s gitarou pohodlne zmestí do útulnej kaviarne. Po dvojročnom živote v Corku (Írsko) zarezonoval s debutovým albumom Citadela (2022). Minimalistický zvuk skladieb s jemnou elektronikou dopĺňajú praskanie ohňa, ruchy chalupy a jej okolia. Album producentsky zastrešil klavirista Daniel Špiner.

 

Havrilla najradšej performuje v kapelovej zostave, s košatými folk-rockovými zvukmi. Najvernejšie o muzikálnosti skupiny vypovedá ep tenzie (2023, Slnko Records), ktoré vzniklo v obsadení – bicie: Matej Borovský / gitara: Radoslav Lakoštík / violončelo a basgitara: Roman Stražanec. Spolu s Beyond Music Studio a textárkou Silviou Kaščákovou sa postarali o ep, ktoré začiatkom budúceho roka prerastie do albumu na LP platni.

 

Hranie v kluboch a kaviarňach napokon vyústilo do KATEDRÁLA TOUR, teda do komorných koncertov realizovaných v zostave dvoch hudobníkov v rôznych obmenách (spev / gitara / cello / bicie). Pesničky s príbehmi zapĺňajú sakrálny priestor otvorený pre všetkých. Akustika, atmosféra a príbeh každého kostola, spolu s koncertným programom, prinášajú unikátny zážitok. Umožňujú zastavenia sa, ponúkajú priestor pre oddych, smútok aj nádej.