SCÉNY Z RODINNÉHO ŽIVOTA

Ut / 11 / 6 / 24

18.30 – 20.40

Divadlo A. Bagara v Nitre – Štúdio

Uvádzame v rámci programovej sekcie NITRA PRE NITRU. 

Divadlo Andreja Bagara v Nitre, SLOVENSKO

Scény z rodinného života

réžia: Pavel Gatilov

Súčasná hra Scény z rodinného života prináša tragikomický príbeh o vzťahoch v jednej rodine, príbeh o láske, aj o nevere, o ľudskej krehkosti, o vojne aj mieri v každom z nás. Irinin muž Nikolaj sa dobrovoľne prihlásil do vojny, aby zarobil peniaze. Po čase sa vracia domov, Irina však už má milenca, suseda a učiteľa jej syna, Sergeja. Tento vzťahový trojuholník prináša v hre skvelé dialógy, napätie a humor. Postavy ovládané svojimi túžbami sú nám blízke a povedomé a ich predobrazy poznáme zo skutočného života. Všetky zápasia medzi svojimi snami a realitou. Autorka hry Anna Jablonská nazerá na túto situáciu v hre láskavo a s humorom plným pochopenia pre ľudské zlyhania.
Autorka hry Anna Jablonská, ktorá tragicky zahynula pri teroristickom útoku na letisku Domodedovo v Moskve v roku 2011, bola napriek nízkemu veku jedným z najvýraznejších hlasov svojej generácie. Na Slovensku bola s úspechom uvedená jej hra Pohania, jej tragikomédiu Scény z rodinného života
prináša Divadlo Andreja Bagara v slovenskej premiére. Režisérom inscenácie je Pavel Gatilov, mladý talent ukrajinskej réžie. Inscenačný tím obohatila aj ukrajinská kostýmová výtvarníčka Olena Rykusová.
(zdroj: www.dab.sk)

réžia: Pavel Gatilov
asistent réžie: Kristián Kozmenko
preklad: Nadežda Lindovská
kostýmy: Olena Rykusová
dramaturgia: Slavka Civáňová
scéna: Laura Štorcelová
hudba: Ján Cibula
videoart: Veronika Šmírová
pohybová spolupráca: Zuzana Krausová
účinkujú: Peter Oszlík, Kristína Turjanová, Andrej Remeník, Marián Viskup, Gabriela Dolná, Vít Bednárik, Ján Cibula

Pavel Gatilov sa narodil na Kryme. V roku 2016 absolvoval Kyjevskú národnú univerzitu divadla, filmu a televízie I. K. Karpenka-Karého a následne v roku 2020 vyšší kurz réžie pod vedením Borisa Juchananova v Elektroteatr Stanislavskij v Moskve. Spolupracoval s Nikolajevským dramatickým divadlom, divadlami v Charkove, Odese, Kyjeve a Dnepropetrovsku. V súčasnosti žije v Bulharsku, kde spolupracuje so Štátnym činoherným divadlom A. Budevskej v Burgase.