Krajská knižnica K. Kmeťka v Nitre

Beseda o tvorbe Vandy Rozenbergovej s Dadom Nagyom

Beseda moderátora a znalca literatúry Dada Nagya so spisovateľkou, trojnásobnou finalistkou súťaže Poviedka, autorkou známych kníh pre dospelých i pre deti Vandou Rozenbergovou o tom, odkiaľ čerpá inšpiráciu či ako ju pri tvorbe ovplyvnila práca bibliografky. Viac informácií na www.krajskakniznicanitra.sk

Beseda bude zameraná na tvorbu spisovateľky Vandy Rozenbergovej: odkiaľ čerpá inšpiráciu, ako ju pri tvorbe ovplyvnila práca bibliografky. Vanda Rozenbergová je trojnásobnou finalistkou súťaže Poviedka (2001, 2005, 2006). Knižne debutovala zbierkou poviedok Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov (2011). Po nej nasledoval román Moje more (2012). Vo Vydavateľstve SLOVART jej vyšli romány Slobodu bažantom (2015), Muž z jamy a deti z lásky (2017), Tri smrtky sa plavia (2018) – všetky tri boli vo finálnej desiatke ceny Anasoft litera. V roku 2021 jej vyšla kniha Zjedol som Lautreca, ktorú si sama ilustrovala. Do knižnej podoby prepísala rozprávky Websterovci a Websterovci 2. Literárna beseda bude spojená s podpisovaním kníh samotnou autorkou, čitatelia budú mať možnosť priniesť si na podpis vlastné knihy.

Literárnu besedu bude moderovať známy moderátor a znalec literatúry Dado Nagy. Autorsky a moderátorsky sa podieľal na reláciách venovaných literatúre vo viacerých médiách (Rádio Viva, Rádio Slovensko, STV2, relácie Litera, Silná káva, Literárne oko), glosoval spoločenské udalosti v zábavnej relácii Sedem s r. o. Ako herec účinkoval vo viacerých inscenáciách divadla GunaGU. V rokoch 2009 a 2020 bol porotcom súťaže Anasoft litera. Dlhoročne je častým moderátorom a organizátorom literárnych podujatí. V súčasnosti pôsobí v zahraničnom oddelení Slovenského literárneho centra, kde má na starosti anglofónny knižný trh a grantový program SLOLIA (Slovak Literature Abroad). Podieľa sa na podcaste Knižná revue Slovenského literárneho centra. Na Rádiu Slovensko moderuje reláciu Literárna revue.

Beseda o tvorbe
Vandy Rozenbergerovej

12. 6. 2024, streda
16.00 – 17.00

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre, Ul. Fraňa Mojtu 18

vstup zdarma