ODIVO

Aero

Ne / 3 / 10 / 21
14.00 – 14.30 VSTUP ZDARMA – REZERVÁCIA TU

Synagóga

SPRIEVODNÝ PROGRAM / FESTIVAL DEŤOM

ODIVO – nezávislé divadelné zoskupenie, SLOVENSKO

Aero

Vzdušné laboratórium pre všetkých, ktorí majú chuť si uletieť.

Vstup na podujatie je bezplatný. Pre plynulejší vstup na miesto konania, prosíme o rezerváciu vášho miesta. Váš kontaktný údaj podlieha prísnej ochrane v súlade s GDPR. Evidencia návštevníkov sa riadi aktuálnou vyhláškou RÚVZ.

Vzdušné laboratórium pre deti, ich rodičov a všetkých, ktorí majú chuť si uletieť. Divadlo o lietaní a pohybe vo vzduchu. Pohyb a vzduchové vibrácie vytvárajú úchvatné obrazy, zvuky a hudbu. Divadlo ODIVO je nezávislé divadelné zoskupenie, ktoré tvorí inovatívne autorské a bábkové projekty. Réžia: Monika Kováčová. Pre deti od 1 a pol roka.

scéna a kostýmy: Ivana Macková
hudba: Matej Háasz
svetelný dizajn: Milan Slama
dramaturgická spolupráca: Mária Danadová
réžia: Monika Kováčová

účinkujú: Mária Danadová a Juraj Smutný

Monika Kováčová (1988) ukončila štúdium divadelnej réžie na Akadémii umení v Banskej Bystrici a réžie alternatívneho a bábkového divadla na DAMU v Prahe. V rokoch 2008 – 2015 pracovala v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici ako lektorka dramaturgie a dramaturgička. Je režisérkou prvých predstavení pre batoľatá na Slovensku (Batolárium, 2011; AKVAbatoláRIUM, 2012; FARBAtolárium, 2013), ktoré boli ocenené Cenou za tvorivý čin v slovenskom bábkovom divadle Hašterica 2015. Je zakladajúcou členkou nezávislého divadelného zoskupenia ODIVO. Ako dramaturgička spolupracuje so Záhradou – centrom nezávislej kultúry v Banskej Bystrici, venuje sa aj divadelnému manažmentu a produkcii. Spolupracovala s Divadlom z Pasáže, so Studiom DAMÚZA v Prahe, s Divadlom Štúdio tanca v Banskej Bystrici a s Bratislavským bábkovým divadlom.