Divadelná Nitra je jeden z mnohých festivalov, ktorý vlani zažil následky koronakrízy, a jeden z mála, ktorému sa podarilo skutočne zrealizovať svoj program – naživo. Tieto skúsenosti sa odzrkadlili v príprave 30. ročníka, ktorý sa bude odohrávať s dôrazom na bezpečnosť, no i na divácky zážitok. Samozrejmosťou bude zaočkovanosť organizátorov a dodržiavanie všetkých protipandemických opatrení aktuálnych v danom čase.  

Pri prijímaní protipandemických opatrení sa organizátori riadia vyhláškou č. 241/2021 vydanou Úradom verejného zdravotníctva, internou vyhláškou vydanou Asociáciou Divadelná Nitra a pravidlami pre kultúrne podujatia tzv. kultúrnym semaforom.

Všetky interiérové podujatia fungujú v režime OTP (očkovaní, testovaní a tí, ktorí prekonali ochorenie Covid-19), podmienkou účasti na podujatí bude respirátor. Všetky exteriérové podujatia fungujú v režime Základ, teda bez obmedzenia, podmienkou účasti na podujatí bude rúško.

Divákov bez respirátora či rúška nebudú môcť organizátori do divadelnej sály alebo na iné miesto konania vpustiť, ani ak sa preukážu platnou vstupenkou.

Povinnosťou organizátora podujatia je z dôvodu prípadného trasovania evidovať kontakty na návštevníkov.

Asociácia Divadelná Nitra ako hlavný organizátor festivalu preto prosí divákov a návštevníkov podujatí festivalu o dodržiavanie maximálnych kapacít, rozostupov, hygieny a iných protipandemických opatrení a o rešpektovanie pokynov personálu.

BONUS: 

Pre divákov, ktorí si zakúpili alebo zakúpia vstupenku na niektoré z predstavení festivalu, a pri vstupe na predstavenie budú potrebovať platný negatívny test, ponúkneme možnosť cenovo zvýhodneného testovania na mieste.  

         —
Veríme, že sa podujatia 30. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra
uskutočnia podľa plánu a bezpečne. Tešíme sa na stretnutia.